Memoriál Bohumíra Řehoře

Toto sousedské setkání konané pravidelně poslední odpoledne v roce jsem pojmenoval podle posledního hajného sloužícího na hájence ve Vlkově, kterou obývám a nazývám ji Vlčinec. Stalo se tak s laskavým souhlasem dcery pana Řehoře, paní Vlkové, žijící v Letovicích.

Vzniklo náhodou díky Janu Váněmu, kterému nikdo neřekne jinak, než Tatanka. Nechal se před Silvestrem v roce 2007 vyprovokovat k tomu aby kromě zimního plavání ve Vltavě (je několikanásobný mistr republiky v zimním plavání), ukázal koupání ve Svitavě. "Tak se přijďte na Silvestra v 15:15 podívat na most ve Stvolové", řekl při odchodu ze Stvolovského Bistra a přišlo se na něj podívat asi 30 lidí. Od toho roku přibylo lidí na břehu (cca 250) i ve vodě ( přes 20 dospělých a do 10 dětí). 

Prvních dvacet dospělých, kteří se na 5 vteřin ponoří po krk do Svitavy, obdrží originální 0,5 l lahev rumu z Božkova, děti velkou čokoládu, všichni pak certifikát, který potvrzuje, že to dokázali.

Pro diváky je nachystán čaj, svařák s rumem a káva. Díky Kateřině (Tatankova manželka) i chlebíčky a nějaké to vánoční cukroví.

Celé je to pojato jako příležitost si popřát se sousedy a známými vše dobré do nového roku, pobavit se a před silvestrovským večerem se trochu "vyprdět".

 

Náklady spojené s pořádáním této akce jsou hrazeny z dobrovolných příspěvků diváků, za což jim děkuji, stejně jako Ditě Křížové, která je s kloboukem od nich vybírá.

 

Pokud máte na Silvestra odpoledne čas, nenechte si ujít možnost vykoupat se (je to úžasný pocit a ještě to nikdo neomarodil) nebo přijďte na břeh, užijete si legraci.

 

Těším se na Vás. Ivoš Vinkler